Jdi na obsah Jdi na menu
 

Křišťálový pohár hejtmana pro Velký Ořechov

22. 7. 2008

Jako tradičně se první víkend v měsíci červenci závodilo O křišťálový pohár hejtmana Zlínského kraje. V něděli 6.7.08 se do Částkova opět za tropického vedra sjelo porovnat své síly 22.družstve mužů a 11.družstev žen. Částkovský závod se vezl ve znemení nesplěných pokusů kterýc bylo celkem 9. Vítězství si opět sebou odvezly na zlínsko hasiči Velkého Ořechova když soutěž vyhráli opět v obou kategoriích.

Nelehká částkovská trať se ukázala jako hlavní aspekt této soutěže. Kluci z velkého Ořechova bohužel nenapodobyly výborný čas z Dolněmčí, ale i tak na této obtížné trati předvedly čas 18.10sec za který si odvezli vítězství.

Obrazek

 Po předchozím nezdaru se v dobrém světle představily Mistřice které neůspěch částečně nakopl a v Částkově díky tomu za čas 18.12sec brali 2.místo a 15okresních budů.

Obrazek

 O pouhé 4setinky zaostaly za Mistřickýma sousedé z podkopce, Kněžpole předvelo ,,klasický" svůj útok ale bohužel z toho bylo jen 3.místo v soutěži.

Obrazek

Pod stupni vítězů zůstal další zástupce ze zlínska a to družstvo Brumova s časem o 3setinky horším než Kněžpole.

Obrazek

 Dále už byly k vidění požární útoky nad hranicí 20sec. První takový předvedli hasiči Částkov B, a dnes jim čas 20.54sec přinesl 5.místo ale hlavně 10ligových bodů.

Obrazek

 Nová Dědina z okresu kroměříž brala 6flek s časem 20.71sec

Obrazek

 pronásledována Bílovicemi které zastavily časomíru na hodnote 20.87sec.

Obrazek

 Sklamání určitě zažily hasiči z Držkové kteří s časem 20.94sec rozhodně nebyli spokojeni. 

Obrazek

 Do první desítky se ještě na 9.místě dostali hasiči z velkého Ořechova B 21.53sec a 10.místo putovalo na Kelníky za čas 28.72sec. Nezapojená proudnice na levém proudu znamenala Nesplněný pokus pro Vésky.

Obrazek

Částkov taky zradili proudaři kteří byli bohužel možná kvůli pomalejšímu rozdělovači krátcí a nepodařilo se zhodit terč.

Obrazek

Dále mezi Nedokončenými družstvy figurovaly Šarovy, Hřivínův Újezd atd.....

Obrazek

Obrazek

Vktegorii žen opět mimo okresní družstva předvedly jak by se měl požární útok běhat. Nejlepší čas Částkovského závodu si připsali děvčice z Velkého Ořechova které nádherným pokusem zastavily časomíru na hodnotě 18.35sec.

Obrazek

 Holky z Velkého Ořechova pronásledovaly opět děvčata ze zlínska a to Hřivínův Újezd, holkám moc k pokoření hranice 19sec nechybělo a tak s časem 19.18sec se zařadily na druhé místo.

Obrazek

Poslední místo na stupních vítězů obsadily děvčata z Petrova okres Hodonín které zastavily časomíru na hodnotě 20.77sec.

Obrazek

Pod stupni vítězů zůstali zastupkyně uherskohradištska a to Březolupy 21.58sec

Obrazek

pronásledované Véskami v čase 22.42sec.

Obrazek

 Poslední dokončený útok patřil v čase 63.58sec ženám z Kunovic. Děvčata z Částkova jako jediné v kategorii žen nebyly hodnoceny pro nesešroubované savice.

Obrazek