Jdi na obsah Jdi na menu
 

O putovní pohár starosty obce Mistřice 2007

11. 7. 2007

            Prosluněné i když mírně větrné nedělní odpoledne s datem 8.7.2007, patřilo 4. závodu VC OSH Uherské Hradiště, který se konal v Mistřicích O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY OBCE. Na návsi kde se soutěž konala se sjelo 20.družstev mužů a 4.družstva žen, a bylo se naco koukat. V Mužské kategorii padl jeden čas pod 17sec!! A další tři časy pod 18sec.

Obrazek

 Obrazek

Mužskou kategorii odstartovaly hasiči z Drslavic, kteří si tímto pokusem připsali své dosavadní maximum a časomíru zastavili na hodnotě 19.34sec.

Obrazek

  Po Drslavicích se na startu představili domácí borci z Mistřic, kteří obhajovali vítězství na tomto závodě z loňského roku, ale bohužel nezapojená proudnice na pravém proudu, při výstřiku 16.5sec zhatila veškeré vyhlídky a tak Mistřice zaznamenaly čas až 22.79sec.

Obrazek

  Po Mistřicích se na startu hned představily Vésky prozatímní lídr VCUH a časomíru zastavily na hodnotě 17.72sec což byl prozatímní traťový rekord.

Obrazek

 Před Vésky se ale ještě probojovaly hasiči z Petrova (HO), kteří startovali na chvostu startovního pole a s časem 17.20 se posunuly před Vésky, ale ani tímto časem se Petrov nemohl radovat z vítězství,

Obrazek

 protože poslední družstvo hasičů Držková(ZL) předvedlo nádherný pokus s časem 16.88sec a suveréně tak v soutěži zvítězilo.

Obrazek

 Sedmnácti sekundový čas ještě zaznamenali hasiči z Kněžpole, kteří časomíru zastavily na hodnotě 17.82sec a obsadily tak konečnou čtvrtou příčku. 

Obrazek

Za Kněžpole se zařadilo družstvo Vlkoš (HO), které svým pokusem docílilo času 18.18sec, a za nimi se umístnily zástupci okresu Vyškov a to Ivanovice na Hané s časem 18.61sec. Čest domácích barev aspoň trošku zachránil B team, který předvedl ůtok v čase 19.01sec. 

Obrazek

Mezi poráženými bylo i družstvo hasičů z Lukova (ZL) které na levém terči dosáhlo času 16.93sec ale bohužel na druhém se časomíru nepodařilo zastavit a tak byl pokus hodnocen jako Nesplněno.

Obrazek

 

 

 

       V kategorii žen stejně jako loňský rok dominovaly hasičky z Ivanovic na Hané (VY) které suverénně zvítězily s časem 18.33sec,

Obrazek

 druhé místo patřilo ženám z Petrova (HO) s časem 20.22sec.

Obrazek

 Třetí místo s troškou smůly, když před startem někdo zašantročil hadicové klíče pod koš a savici a holky musely změnit styl koše, obsadily domácí Mistřice i s problémy na rozdělovači v čase 21.28sec.

Obrazek

 

 

       Pro příští ročník zde padla i myšlenka že by se mohl udělat miniseriál závodů Velký Ořechov, Mistřice a Kněžpole noční na 2B. Se zvláštními cenami pro první 3družstva kde by se buď bodovalo nebo sčítaly časy, rozhodně by dost přidalo na atraktivnosti všech tří soutěží. Snad se organizátoři jednotlivých soutěži pro příští rok na něčem domluví a budeme moci sledovat ještě zajímavější souboje.

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky 8.7. - Mistřice