Jdi na obsah Jdi na menu
 

Putovní pohár Kunovic - 12.ročník

29. 4. 2007
Krásně prosluněná neděla 22.dubna 2007 patřila úvodnímu závodu VC UH v Kunovicích, kde se za těchto podmínek sjelo 25. mužských a 4. ženské družstva plus dva zástupci dorostu a dorostenek. Nato že se jednalo o úvodní závod v okolí bylo vídět dosti pohledných pokusů, ale i to že někteří pojaly Kunovice jako první jarní trénink.
  

Mužskou část odstartovaly domácí Kunovice, ale bohužel se jim na domácí půdě vůbec nedařilo a svůj pokus nedokončily. Jako druhé se představily Mistřice, které hned nasadily jeden z lepších časů dne a to 18.34sec, který stačil na 4.místo.

Obrazek

 Po Mistřicích se na startu ukázal obhájce vitězství VC Uh pro rok 2006 Vésky a všem ukázal, že z loňské formy nic neztratil a časem 17.52sec suveréně zvítězil.

Obrazek

Dále do předních pozic promluvil Vlkoš(HO) který dosáhl času 18.06sec a zařadil se celkové na 3.místo.

Obrazek

Jako poslední startující se předvedly Vrbětice(ZL)se svým špičkovým strojem a zastavily časomíru na druhém čase dne a to v hodnotě 17.92sec. Trošku hořkosti si musely v tomto závodě vypít hasiči z Kněžpole kteří zaostali za čtvrtými Mistřicemi o pouhé 2setiny sekundy a s časem 18:36sec obsadily 5.místo.

Obrazek

Dále s časem 19.05sec na 6.místě skončil Velký Ořechov B(ZL),

Obrazek

7.místo patřilo prozměnu Vlkoši B(HO) s časem 19.70sec, 8.místo pak braly hasiči Velkého Ořechova(ZL), 9.místo a jako čtvrtý tým Uherskohradištska byl Částkov v čase 19.87sec.,

Obrazek

a první desítku uzavřel Petrov(HO) s časem 20.13sec. Smůlu si vybralo družstvo Mistřice B, kterým praskla hadice B a následně došlo k lehčímu zranění člena.

Obrazek

Smolný závod měly taky hasiči z Brumova(ZL) který svůj pokus nedokončily kvůli nedotažení hadic k potřebné vzdálenost ke sražení terčů (podle toho co jsem zaslechl tak šel na rozdělovači nový kluk).

V kategorii žen vévodily děvčata z Hrubé Vrbky(HO) v čase 20.27sec., dále zbývající družstva žen se nevyhla chýbám a tak druhé místo patřilo ženám z Mistřic za čas 24.41sec

Obrazek

a třetí skončily ženy z Petrova ( HO) s časem 26.54sec. Ženy z Vlčnova se do soutěže nezapojily pro zranéní své členky ještě před startem.

Ze stejného důvodu nebylo možno zhlédnou ani družstvo dorostenek z Vlčnova, ale zato Vlčnovští dorostenci se ukázaly útokem v čase 37.17.sec..

VC UH má své pokračování až 24.6.2007 v Dolním Nemčí.

Výsledky